image/svg+xml
image/svg+xml

Ortak Zorunlu dersler-Bütünleme sınavları hakkında (ÖNEMLİ)

Ortak zorunlu derslerimizi alan öğrencilerimizin dikkatine,

Ortak zorunlu derslerin bütünleme sınavları çevrimiçi olarak e-ders sistemi üzerinden  2 Temmuz 2022 tarihinde aşağıdaki zaman aralıklarında yapılacaktır. Sınava e-ders (eders.bartin.edu.tr) sayfası giriş ekranında yer alan kırmızı butona (SINAVA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ) tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bu butona tıkladığınızda sorumlu olduğunuz sınavlarınıza doğrudan ulaşabileceksiniz. Halihazırda var olan kullanıcı adı ve şifrelerinizi kullanabilirsiniz. Bazı derslerden muaf olan öğrencilerimiz (eğer UBYS'de muaf olarak gözüküyorsa) sınav sayfasında muaf olduğu derse ilişkin bir sınav görmesi durumunda, o ders ya da derslerden sorumlu değildir.

Sınav esnasında her soruyu yalnızca bir kez görme hakkınız olacaktır. Yani görüntülediğiniz soruyu bir daha göremeyecek ve sorulara geri dönemeyeceksiniz. Bu yüzden her soruyu, soru ekrana geldiğinde işaretleyip diğer soruya geçiniz.

Bunların dışında sınava başladıktan sonra, herhangi bir olağan dışı işlem (tarayıcı açma, yeni sekme açma, sayfada geri tuşuna basma vs.) algılandığında sınavınız sonlandırılabilir. Bu yüzden sadece soru panelindeki butonları kullanarak sınavınızı tamamlayınız.Ders adı

Sınav tarihi ve aralığı

Süre

Türk Dili II

2 Temmuz 2022 Cumartesi

10:00-12:00 saatleri arasında

25 dk

Yabancı Dil II

2 Temmuz 2022 Cumartesi

13:00-15:00 saatleri arasında

25 dk

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II

2 Temmuz 2022 Cumartesi

16:00-18:00 saatleri arasında

25dk

 

Sınavlar yukarıdaki tabloda belirtilen gün ve zaman aralığında sistemde açık kalacaktır. Her sınava bir kez giriş hakkınız bulunmaktadır. Sınava giriş yaptığınızda 25 dakikalık süreniz başlayacaktır. E-ders sayfanızda şu aşamaları takip etmeniz gerekmektedir:

Sisteme giriş sayfasındaki linki tıkla     >     İlgili sınav linkini tıkla      >      Soruları cevapla      >      Cevapları kontrol et      >     Sınavı bitir

Sınavlarla ilgili sorularınız için ders sorumlularınıza danışabilirsiniz. Sınavlarınızda başarılar dileriz. Mobil cihazlarınızdan da  sınavlarınızı giriş gerçekleştirebilirsiniz.


NOT:
Etik ihlalde bulunduğu belirlenen öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır.