Sisteme Giriş-Önemli Hatırlatma

2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar döneminde Uzaktan Eğitim Öğrenme Yönetim Sistemi ile UBYS sistemi arasında senkronizasyon işlemleri devam etmektedir. Bu doğrultuda tüm öğrencilerimizin (hem tezsiz yüksek lisans hem de ortak zorunlu dersleri alan) bahar dönemine ilişkin sisteme giriş bilgileriniz değişmiştir. Öğrencilerimizin uzaktan eğitim sistemine giriş için hem kullanıcı adınız “Öğrenci numarası” şifreniz ise “T.C. numaranız” olarak tanımlanmıştır. Öğretim elemanlarımızın ise uzaktan eğitim sistemine giriş için hem kullanıcı adları “T.C numarası” şifreleri ise “T.C. numaranız” olarak tanımlanmıştır. Özellikle sisteme giriş yaptıktan sonra mail hesaplarınız ve şifreleriniz başta olmak üzere (mail hesapları rastgele atandığından) sistemdeki diğer bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir. En kısa sürede, eski hesaplarınızla ilişkili olarak mail adresi bilgisinin çakışma vermemesi için eski hesaplarınız pasif yapılacaktır. Senkronizasyon işlemleri devam ettiğinden, 08.02.2018 tarihinden itibaren sisteme sağlıklı bir şekilde giriş yapabilirsiniz.   

Özetle, uzaktan eğitim sistemine eski hesaplarınızla değil, yeni tanımlanmış kullanıcı adı (“Öğrenci numarası”) ve şifrenizle (“T.C. numarası”) sisteme giriş yapınız. Sistem kullanımı için uzem.bartin.edu.tr adresindeki YARDIM sayfasını inceleyebilirsiniz.  

 

Ayrıca ortak zorunlu dersleri 7 Şubat 2018 tarihinden sonra seçecek olan öğrencilerimizin hesapları 12 Şubat Pazartesi günü açılacaktır. Bununla birlikte ders ekle-çıkar döneminde ortak zorunlu dersi seçen ya da dersi almaktan vazgeçen öğrencilerimizin hesapları ders ekle-çıkar dönemi tamamlandıktan sonra güncellenecektir.

 

 Not: Sisteme mobil cihazlarınızdan bağlanmak için ve ek başka bir uygulama kurmadan sadece “Puffin Web Browser” uygulamasını indirebilirsiniz ve sorunsuz bir şekilde canlı dersleri ve ders aktivitelerini takip edebilirsiniz.  

Ortak zorunlu derslere ilişkin bölüm koordinatörleri için TIKLAYINIZ. Ayrıca bu dönem ortak zorunlu derslere ilişkin yüz yüze danışmanlık dersleri yapılmayacaktır. 


*Soru, görüş ve önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki “Buzeme Yazın” sekmesinden mesajlarınızı bize iletebilirsiniz.

2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar döneminde bütün öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

 

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü

http://uzem.bartin.edu.tr

0378 223 5137 / 5114 / 5175 / 5078

Yayın Tarihi 8.02.2018

Okunma sayısı: 960

Ağdacı Yerleşkesi- Orman Fakültesi binası Tel: Belge Geçer: Fax E-posta: uzem@bartin.edu.tr

Copyright Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi